Pomniejszanie czcionki Powiększanie czcionki Przycisk zmiany kontrastu

Wyprawka szkolna – kontrola Inspekcji Handlowej
Buty, ubrania, worki szkolne i plecaki – jakie mają oznakowanie? Czy nie zawierają niebezpiecznych substancji? Jaka jest ich jakość? Sprawdziliśmy to.


Wyprawka szkolna – kontrola Inspekcji Handlowej

Buty, ubrania, worki szkolne i plecaki – jakie mają oznakowanie? Czy nie zawierają niebezpiecznych substancji? Jaka jest ich jakość? Sprawdziliśmy to. Dobra informacja: produkty dla dzieci i młodzieży nie zawierały niedozwolonych substancji.
Wiele z nich okazało się jednak źle oznakowanych i miało inny skład, niż deklarowany.

Pobierz raporty z kontroli jakości i oznakowania produktów włókienniczych oraz zawartości substancji chemicznych. ). Zapoznaj się także z wykazami skontrolowanych przedsiębiorców (kontrola jakości i oznakowania, kontrola zawartości substancji chemicznych).

Stylizowane na kartki papieru z zeszytów w kratkę oraz linie zdjęcie przedstawia: po lewej stronie tekst „W ZWIĄZKU ZE ZBLIŻAJĄCYM SIĘ ROKIEM SZKOLNYM PRZEPROWADZONO KONTROLE PRODUKTÓW WŁÓKIENNICZYCH. Celem kontroli była ocena prawidłowości oznakowania oraz jakości odzieży dla dzieci w wieku szkolnym”, natomiast po prawej stronie wykres kołowy o tytule „Skontrolowane podmioty” oraz podziale „PLACÓWKI DETALICZNE 83” (kolor żółty), „PRODUCENCI, PIERWI DYSTRYBUTORZY, IMPORTERZY 14” (kolor niebieski), „HURTOWNIE 8” (kolor zielony). W prawym górnym rogu znajduje się logo UOKiK.

Aktualizacja: 2021-09-06 22:30